Turgut Çakır

       
Tarz: Türkçe Pop / Film & Dizi / Rock
Konum: Isparta, Türkiye
Statü: Standart Üye
Şarkımı Söyle Bülbülüm Şarkımı Söyle Bülbülüm
Aşk Adası Aşk Adası
Aşk Aklanır Aşk Aklanır
Ağla Aşkım Ağla Ağla Aşkım Ağla
4 şarkı sözü
 
1938 yılında Ankara da doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Sanayi ve Ticaret İşletmesi Bölümünü bitirdi. Aynı akademide muhasebe mastırı yaptı. Siyasal Bilgiler Fakültesinin Sanayi Muhasebesine katıldı. Gazi Üniversitesi , Eğitim Fakültesinden öğretmenlik sertifikası aldı. T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Bankalar Birliği ve Devlet Yatırım Bankaları tarafından düzenlenen Bankacılık kursları ve seminerlere katıldı. Bankacılık, ekonomi ve kooperatifçilik, personel konularında çeşitli inceleme ve araştırma yazıları ve şiirleri, Ekonomik Yorum, Zerbankkor, T.C. Ziraat Bankası Dergisi ve Karınca Kooperatif Postası, Ankara Ticaret Postası, Ankara Telgraf, Hakimiyet, Varlık Yıllığı ve Türk Yurdu dergilerinde yayımlandı. Yayımlanmış yirmi kitabı bulunan Çakır ayrıca Özgür adlı bir de dergi çıkardı. T.C. Ziraat Bankasında 20 yıl yönetici, 7 yıl kontrolörlük ve 10 yıl öğretmenklik yaptı. Ziraat Bankasından kontrolör olarak emekli oldu. 15 adet projesi bulunan Çakır, evli ve iki çocuk babasıdır. Kültür Bakanlığı yazarıdır. Bilecik Yarın Gazetesi, Taraklı Ajans 'ın köşe yazarıdır. Şiirleri ve şarkı sözlerinin tamamı antoloji com da mevcuttur. İlesam ve mesam üyesi. Anadolu Ajansı şarkı sözü yazdığına dair bir haber yayımladı. Ankaralı. Doğum yeri Beypazarı Köseler Köyüdür. İsteyenlere şarkı ve türkü sözü yazabilir.

Eğirdirolay gazete, Eğirdirmedya tv, Eğirdirmedya radyo, Egirdir reklam ajansı, Eğirdir basın ajansı'nı kurdu. Şu anda eğirdirolaygazete yayında, eğirdirmedya tv pazartesi ya da salı günü yayına başlayacak...

Artık Turgut Çakır ismi Türkiye de ve dış ülkelerde geçiyor. Satışa sunduğu şiirlerimi bestelemek isteyen bestekar üyeler ile ortak çalışmalar yapabilir, mesaj gönderebilirler. İletişim için bestekarlar.com ofisime mesaj bırakınız.
Web: turgutcakir.net
  • Hüseyin Bulut Ankara Türk Halk Müziği / Fantazi / Oyun Havası
  • Sefa Alkaya İstanbul Türkçe Pop / Arabesk / Fantazi
  • Çağrı Erdem Antalya Türkçe Pop / Electronic / Pop Rock
  • Erfigan Antalya Türk Halk Müziği / Fantazi / Özgün
  • Ufuk Demir Kale İstanbul Türkçe Pop / Alternatif / Electronic
  • Şahzeran Gaziantep Türk Sanat Müziği / Türk Halk Müziği / Arabesk
  • Alper Toker Düzce Türkçe Rock / Alternatif / Pop Rock
  • Erdoğan Oflaz Sivas Türk Halk Müziği / Türkçe Rock / Özgün