HakkımızdaBestekarlar.com

Bestekar & Söz Yazarları Tanıtım ve Eser Pazarlama Merkezi

KURULUŞ 

Türk müzik tarihinin ilk Bestekar ve Söz Yazarları Tanıtım Merkezi m
üzik sektöründe özellikle Bestekarlar ve Söz yazarlarının yaşadıkları üretim ve tanıtım sorunlarını profesyonel ve güvenilir bir platformda çözüme kavuşturmak amacı ile 2008 yılında kurulmuştur. 

PROJE AMACI
Şimdiye kadar hep amatör duygular içinde var olan Bestekar ve Söz Yazarlığı sanatına profesyonel bir kimlik kazandırmak, müzik eseri ve sahiplerine gelişimi destekleyen çağdaş imkanlar sunarak  Bestekarlar.com iletişim platformu sayesinde daha başarılı seviyelere ulaştırmak amacıyla projelendirilmiştir.


 Bestekarlar.com yalnızca eser sahipleri için değil eser arayan alıcılarında faydalandığı bir interaktif eser tanıtım  ve ulaştırma platformudur. 
Sadece internet ortamında eserlerinizi tanıtmakla kalmayarak, müzik yapım şirketleri ve ünlü sanatçılar ile doğrudan iletişim kurmayı sağlamaktadır. 

Profesyonel alanda hizmet vermektedir. Ancak müzik sektörüne verilen hizmet yönü ile profesyonel çalışmalarda bulunan eser sahiplerinin yanı sıra amatör olarak üreten bütün bestekar ve söz yazarları faydalanmaktadır.

İnteraktif iletişim Platformu Nedir?
İletişim,organizasyon,tanıtım ve eser ulaştırma hizmetlerini sağlamak için en gelişmiş bilgisayar teknolojileri kullanılarak 3 yılda hazırlanan www.bestekarlar.com web portalı Türk Müzik sektörünün hizmetine ücretsiz olarak sunulmuştur.

Bestekarlar.com iletişim platformu sayesinde eser sahipleri Dünya ya açılan ve kendilerine ait olan bir iletişim ofisine sahip olmaktadırlar. Eser sahipleri bestekarlar.com sitesine üye olarak kendilerine özel açılan tanıtım ofislerine çalışmalarını yükledikten sonra dinleyicilerine ulaşabilmektedir ve paylaşıma açmış oldukları eserlerini doğrudan tanıtabilmektedirler.

Bestekarlar.com; bestekarlar, söz yazarları, ünlü yorumcular, dinleyiciler ve müzik alıcıları arasında, anında bağlantı kuran profesyonel ve çağdaş bir yapıya sahip iletişim alanıdır.  


Bunun yanısıra doğrudan ve anında ünlü yorumculara eser ulaştırmak için tasarlanan güvenlik donanımına sahip bir teknoloji kullanılmaktadır. Ünlü yorumcular için bestekarlar.com sitesi üzerinde  eser değerlendirme (dinleme) ofisleri açılmakta ve resmi üyeler tarafından kendilerine özel olarak gönderilen beste ve şarkı sözlerine anında ulaşabilmektedirler. Bestekarlar.com üzerinde kişiye özel olarak açılan ofislere giriş şifreleri,yeni eserlerin güvenliği nedeniyle yorumcuların bizzat şahsına teslim edilmektedir. Her geçen gün bilgi sahibi olan eser sahipleri ve ünlü yorumcular iletişim organizasyonuna destek olarak platformda yerlerini almaktadırlar.

Nasıl Üye Olabilirim? Sistem nasıl kullanıyor ?

Başvurular www.bestekarlar.com sitesi üzerinden Üye Ol alanından form ile yapılmaktadır.
Bestekar, Söz yazarı,Dinleyici,Yorumcu olmak üzere 4 ayrı kategoride üye başvurusu yapılabilmektedir. Eser sahipleri ve dinleyiciler site üzerinde başvuru formu sorularını cevaplamakta ve 5 dakika içinde ofislerini açabilmektedirler.Ünlü Yorumcular ve müzik şirketleri için açılan dinleme ofisleri,bestekarlar.com yönetimi tarafından kişiye özel açılmaktadır Eser sahipleri tarafından (kişiye özel gönderilen) 
 beste ve şarkı sözleri, repertuar çalışmalarına destek olmak üzere yorumcunun eser bankasında   toplanmaktadır. .Ünlü yorumcu Ofislerine giriş şifreleri eser sahipleri talebi ile güvenlik gereği elden veya özel olarak iletilmektedir.


Eser sahibi iseniz; Bestekarlar.com üye başvurusu ile size ait web sayfası açabilir ve size ait iletişim ofisinizi kullanabilirsiniz, dilerseniz eserlerinizi doğrudan sergileyebilir, isterseniz size özel şifrelerle gizleyebilirsiniz.

Resmi üye alanına başvuru yaparak ünlü sanatçılar ile alternatif yeni yorumcular ve müzik alıcılarına eserlerinizi doğrudan ulaştırabilirsiniz.


Fikir ve sanat eserleri kanunuyla ilgili hukuk danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Söz yazarı iseniz bestekarınızı, bestekar iseniz söz yazarınızı bulabilir ortak çalışmalara imza atabilirsiniz.

En Yeni Şarkılar, Yepyeni keşifler, Yeni yetenekler bir arada..!
Bestekarlar.com aynı zamanda müzik üreticileri ve tüm müzik severleri profesyonel bir platformda bir araya getirmekte, yurt içi ve yurt dışında yer alan meslek birliği kuruluşları, beste ve edisyon şirketleri, yapımcı firmalar ile birlikte ortak çalışmalar yürütmektedir.

* Amatör & Profesyonel olmak üzere, üreten ve sanata emek veren herkese destek ve hizmet amaçlı kurulan www.bestekarlar.com, Türk Müzik Üreticilerine Hayırlı olsun...Başarılar.


Bestekarlar.com Kurumsal Hizmetleri :

Eser Tasdik:
Bunlardan en öne çıkanı ise eser tasdiki işleminin artık internet üzerinden noter gerektirmeden uygulanabiliyor olması. Bu sistemin Türkiye deki yasal temsilcisi olan Bestekarlar.com, söz yazarı ve bestecilerin eserlerini kağıt üzerinde değil de dijital ortamda tasdikliyor. 15.1.2004 tarihinde yürürlüğe giren 5070 sayılı elektronik imza kanunu ile bu sistem yürütülmektedir.
Orijinal hali değiştirilemez ve en güvenli tasdik işlemi olan bu yöntem, noterin yapamadıklarını gerçekleştiriyor. Bütün ses veya Mp3 dosyası ve ses kayıtlarını, şarkı sözlerini, şarkı notalarını (el yazması dahil), görüntü video kayıtlarını tasdikleme imkanı sunuyor ve hiçbir yasal boşluğa izin vermiyor.


Profesyonel Çalışmalar ve Menajerlik:

Bestekarlar.com tarafından geliştirilmiş fikir tescilli program yazılımı ile ünlü yorumculara doğrudan ve anında eser ulaştırılıyor, talebe bağlı olarak özel alanlarda tanıtımlar birebir olarak yürütülüyor. Menajerlik hizmetleri tarafından bestekarlar.com da ünlü yorumculara özel olarak açılarak hazırlanmış olan eser dinleme ofislerinde repertuar çalışmaları sırasında veya diğer zamanlarda faydalanmaları için eser ulaştırma hizmetleri veriliyor. Beste bankaları oluşturuluyor.


Bilgisayarla Müzik Okulu:

Sitede yer alan Bilgisayarla Müzik Okulu hizmetiyle, sistemdeki programları kullanarak müzik üreticilerine müzikler, besteler yapabilmek için dersler veriliyor. Bu derslerde internet üzerinden besteci nerede olursa olsun, kişinin bilgisayarına bağlanarak internet üzerinden birebir ve uygulamalı olarak öğretiliyor. Dersler bestekar ve söz yazarlarına özel olarak hızlandırılmış olarak veriliyor. Bilgisayarla besteleri düzenlenebiliyor ve ses kayıtlarını kendi evlerinde kuracakları stüdyo ile yapabiliyorlar.

Bestekarlar.com TV:
İnternet sitesindeki  Televizyon yayınıyla   eserlerini satışa sunan bestekar ve söz yazarları, ayrıca kendi video kliplerini hazırlayarak eserlerinin görsel tanıtımını da yapabiliyorlar.


Dinleyiciler:
Bu bölüm ile müzisyenlerin eserleri dinleniyor, müzisyenlerle iletişime geçilebiliyor hatta eser sahipleri kendi hayran gruplarını oluşturabiliyor ve forum alanlarında yapılan yorumları okuyup fikir edinebiliyorlar.


Eser Havuzları , Beste Bankası:
Dünya müzik severlerine en yeni eserlerin tanıtımı ve doğrudan ulaştırma hizmetleri verilmektedir.

 


* Online Eser Tanıtım


* Eser Tasdik

* Eser Ulaştırma Pazarlama

* Beste.TV Görsel Tanıtım

* Bilgisayarla Müzik Okulu

* Stüdyo Kayıt Demo İşlemleri

* Bestekar ve Sözyazarı iletişim

* Eser menajerlik

* Beste Havuzları

* İnteraktif İletişim PortalMeslek birlikleri websitelerini ziyaret  etmek için logolara tıklayınız.
    


mesammsgmuyorbir

       
           


www.bestekarlar.com © Copyright 2005 - 2011 TELİF HAKKI SAKLI ve TESCİLLİDİR.
Bestekarlar.com bir hizmet alanıdır ve çağdaş iletişim için geliştirilen bilgisayar program yazılımıdır. İş bu Web sitesi içeriğine ilişkin programlama dili ve tüm telif hakları ve diğer fikri ve sinai mülkiyet hakları,tüm sayfaları,bilgisayar programlama dili  Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa tabidir ve bu kanun kapsamında eser sayılmaktadır. Bestekarlar.com web sitesinin bilgisayar programlama materyalleri ilk kez ortaya çıkardığı tüm yaratıcı fikirleri , yapısı ve içeriği, yazı karakteri, dizimi ve sitede kullanılan her türlü görsel malzeme ve link isimleri online verilen tüm yaratıcı hizmet fikirler tescillidir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.Bestekarlar.com da yer alan bilgilerin herhangi bir şekilde çoğaltılması, başka bir dile çevrilmesi, elektronik ortamda saklanması ve işleme tabi tutulması dahil sair ortamlarda saklanması yazılı iznine tabidir.