Cenk Tevetoğlu

       
Tarz: Türkçe Pop / Hip Hop / Pop Rock
Konum: İstanbul, Türkiye
Statü: Standart Üye
   
 
 

0:00

 
 
 
Süzülme Süzülme
  • Şarkı Sözü
  • Paylaş
  • İndir
Seramı Seramı
  • Şarkı Sözü
  • Paylaş
  • İndir
Sen Varsın Sen Varsın
  • Şarkı Sözü
  • Paylaş
  • İndir
Git Git Git Git
4 şarkı
 
Cenk TEVETOĞLU 6 Ocak 1979 yılında Şişlide dünyaya geldi. Resim ve müziğe küçük yaştan itibaren ilgi duyuyordu. İlkokulda resim sergilerinin ve müzikli müsamerelerin vazgeçilmez öğrencisiydi. 10 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi'nin ilkokul öğrencileri için açtığı resim kurslarını birincilikle bitirdi.


Ortaokulda flüt vasıtasıyla notalarla tanıştı ve akabinde gitara merak duymaya başladı. 14 yaşında okul arkadaşıyla sözleşerek gitarlarını alıp Bodrum-Akçabük'teki Mor Bar'da canlı müzik yapmaya kaçtılar ve Cenk'in ilk sahne deneyemi böylece çok çok amatör şekilde gerçekleşti.

Daha sonra lisedeyken birçok festival, lise konseri, vakıf dinletilerine katıldı. 1995 liseler arası müzik yarışmasında beste ve en iyi solist dalında ilk ödülünü aldı.Liseden sonra resim tutkusu müzikle beraber devam ediyordu ve bunun sonucunda 1997 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk eğitim fakültesi Resim Bölümünü kazanarak öğrenimine devam etti.

Sahneye çıktığında insanlarla duyguları paylaşma düşüncesini kendine felsefe olarak benimsediğinden,eğlence sektöründen hayat şartları sınırınca uzak durup genelde genç ve üniversiteli kitleye alkolsüz ortamlarda konser tadında dinleti ve performanslar verdi.
Cenk'in Artvin Kafkasör, Susurluk, Bayrampaşa, Erdek, Avşa, Kemer ve birçok yerde aralarında 25 bin kişilik solo konserlerinin de olduğu birçok heyecan verıcı tecrübesi oldu.


piyasa denilen kavrama cok sıcak bakmayan Tevetoğlu sahnede kendine ve tarzına uygun buldugu parçaları süre,tarz ve solo kalıplarının dışına çıkartarak doğaçlama olarak yorumlamakta.

Cenk Tevetoğlu stüdyoda ve arta kalan zamanlarda dünya etnik müzikleri başta olmak üzere birçok tarzın sentezini yapmaya çalısarak deneysel müzik çalışmalarına devam etmekte... modern yaşama ve hayata kültürünü kaybetmeden adapte olmayı ve oldurmayı felsefe edinen cenk tevetoğlu söylemleri ile (şehir ozanı) lakabını aldı "O kadar şanslıyız ki... Çünkü kültürümüzde yüzlerce enstruman ve notaya sahibiz. Bunların yerli yerinde sentezleri modern ve geleneksel olarak kalıplar dışına itildiğinde kimse ne çıkacağını asla bilemez. Bunu kullanmalıyız. Coğrafyamızın mistik yapısına bütün dünya hayran"

tevetoğlu son yıllarda yaptığı eserlerini bir albümde toplayarak , kar beklemeksizin sarkılarını internet sitesi aracılığı ile SHÇEK (sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu)yararına yardım ricası ile halka sundu .